Základní informace

Prodejní Galerie Tvrdohlaví představuje kontinuálně díla členů výtvarné skupiny Tvrdohlaví a díla zejména mladé generace výtvarníků v pravidelně obměňovaných výstavách.

Galerie se záměrně orientuje na přehlednou prezentaci konkrétní oblasti tvorby, či generační názor hostujících umělců. Záměrem je vytvořit skutečně reprezentativní generační galerii, jež by tvořila platformu nejen k prezentaci členů skupiny, ale zároveň jako prostředí, které by podněcovalo a provokovalo celou pražskou výtvarnou scénu včetně vytváření děl umělců z nastupujících generací.
Činnost galerie byla zahájena 12. 10. 2000 a je otevřena denně od 10.00 do 22.00 hod., o prázdninách od 12.00 do 20.00 hod., v 1. patře paláce Lucerna v centru Prahy, s vchodem z foyer stejnojmenného kina.

Výstavní plocha činí přes 200m2. Celková plocha včetně zázemí (internet – 4 PC, video a DVD projekce, hala a konferenční místnost) činí 300m2.
Galerie má dvě části, jednu určenou pro výstavní projekty výtvarné skupiny Tvrdohlaví jako celku, či jednotlivých členů a druhou, určenou pro výstavy hostujících výtvarníků.

Zřizovatelem galerie je společnost SILVER SCREEN S.R.O.

Skupinu TVRDOHLAVÍ tvoří: Jiří David (1956), Stanislav Diviš (1953 ), Michal Gabriel (1960), Zdeněk Lhotský (1956), Václav Marhoul (1960 ), Stefan Milkov (1955), Petr Nikl (1960), Jaroslav Róna (1957), František Skála (1956) a Čestmír Suška (1952).

Součástí galerie jsou tyto služby pro návštěvníky: online přístup na internet / e-mail, video a DVD projekce a prodej katalogů a publikací o výtvarném umění.

Vstup do galerie je zdarma, stejně tak využití video a DVD projekce, knihovny a účasti na seminářích. Přístup na internet je zdarma pro studenty škol s výtvarným zaměřením.

Klikněte na PRODEJ a otevřete si formulář s nabídkou publikací a děl s možností nákupu po internetu i na splátky!Galerie vstup

Lucerna vstup